Aktuality

Nové benefity pro držitele Karty absolventa | 05.06.2019

Milé absolventky, milí absolventi,

rádi bychom Vás upozornili na další benefit, který si připravila Knihovna Univerzity Palackého pro všechny držitele Karty absolventa.

S Kartou absolventa máte možnost si knihy prodlužovat, rezervovat si zapůjčené publikace a objednávat si knihy ze skladu. To vše prostřednictvím on-line katalogu na stránkách knihovny. Knihovní konto je možné si vytvořit osobně po předložení karty na kterékoliv pobočce.

Více informací ohledně nabízených benefitů naleznete zde

V rozšiřování nabídky benefitů stále pokračujeme, brzy se můžete těšit na další.


Společné setkání absolventů, studentů a pedagogů LF | 29.03.2019

Vážení a milí absolventi Lékařské fakulty Univerzity Palackého,

vedení Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci si Vás dovoluje pozvat na již šestý ročník společného setkání absolventů, studentů a pedagogů LF Radicés/Kořeny 2019, které se uskuteční v sobotu 13. dubna 2019 od 9:00 do 14:00 hodin ve Velké posluchárně a v Dostavbě Teoretických ústavů LF UP v Olomouci, Hněvotínská 3.

Během setkání budou organizovány prohlídky prostor LF UP za účasti děkana prof. MUDr. Milana Koláře, Ph.D..

Těšíme se na společné setkání.


Pozvánka na Reprezentační ples Právnické fakulty UP | 25.02.2019

Milé absolventky, milí absolventi,

srdečně vás zveme na Reprezentační ples Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který se uskuteční v pátek 1. března 2019 v hotelu Collection NH Hotel Congress Olomouc (ul. Legionářská) od 20.00 hodin. Přijďte se potkat se svými spolužáky a vyučujícími, zavzpomínat na studentská léta a užít si příjemný večer se svou alma mater.
Vstupenky si můžete jednoduše a pohodlně koupit online na smsticket.cz nebo přímo na fakultě (p. Renáta Grézlová – tel. 585 637 509). Podrobnější informace naleznete na webových stránkách plesu.


Pozvánka na křest audioknihy prof. Josefa Jařaba - Rektorská rozpomínání | 19.02.2019

Milé absolventky, milí absolventi,

jménem pana rektora prof. Jaroslava Millera Vás srdečně zveme na křest audioknihy emeritního rektora UP Josefa Jařaba Rektorská rozpomínání, který se uskuteční ve čtvrtek 21. února v 18 hod v aule Filozofické fakulty UP, Křížkovského 10.

V případě zájmu o rezervaci místa prosím kontaktuje Konferenční servis na e-mailové adrese: konferencniservis@upol.cz

Budeme se těšit na setkání s Vámi.


Předprodej vstupenek na Reprezentační ples Univerzity Palackého určený absolventům | 23.01.2019

Milé absolventky, milí absolventi,

přijměte naše pozvání na tradiční Reprezentační ples Univerzity Palackého, který se uskuteční v sobotu 23. února 2019 od 19:30 v hotelu NH Collection Olomouc Congress. Hudbu k tanci a poslechu pro vás zajistí legendární Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. V průběhu plesu vystoupí také známá česko-albánská kapela HitFakers, večerem vás provede Petr Kubes, olomoucký rodák a herec Moravského divadla Olomouc. Nebude chybět světelná show, předtančení a výuka tance.

Podrobnější informace naleznete na oficiálních webových stránkách plesu.
Do 28. ledna máte možnost zakoupení vstupenek v předprodeji. V případě zájmu nám pište na e-mail absolvent@upol.cz. Počet míst v rámci této nabídky pro absolventy je omezený, rozhodující bude pořadí došlých e-mailů. Zakoupit lze maximálně dvě vstupenky na absolventa.


Pozvání na přednášku úspěšného absolventa UP | 26.11.2018

Vážení absolventi, rádi bychom Vás pozvali na šestou přednášku z cyklu UPsolvent na téma profesní a kariérní zkušenost. Úspěšným absolventem, který přednášku pronese tentokrát, je RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D., vysokoškolský pedagog, bývalý komunální politik a primátor hlavního města Prahy.

Přednášku uvede prorektor pro vnější vztahy Mgr. Petr Bilík, Ph.D.

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 6. prosince 2018 v 18 hodin v učebně 2.03 v Křížkovského ulici 12.

Kapacita míst je omezena, registrace do 4. prosince 2018 na e-mailové adrese absolvent@upol.cz


Pozvánka na Vánoční večírek PF UP 2018 | 14.11.2018

Milé absolventky, milí absolventi,

s blížícím se koncem kalendářního roku Vás srdečně zveme na tradiční Vánoční večírek Právnické fakulty UP, který se uskuteční v pondělí 10. prosince 2018 od 19:00 v olomouckém podniku Café New One (tř. Svobody 21 – rezervované bude celé 1. patro).

Více informací naleznete na FB události ZDE

Těšíme se na viděnou.
Zdenka Papoušková,
děkanka PF UP a Oddělení komunikace a vnějších vztahů PF UP
(v případě jakýchkoli dotazů volejte – 585 637 507)


Gastromanagement: Jak absolventi UP prorazili v gastronomii | 01.11.2018

Šéfkuchař Lukáš Hejlík, autor Gastromapy, a prorektor pro vnější vztahy Univerzity Palackého v Olomouci Petr Bilík, vás seznámí s příběhy absolventů univerzity, které životní cesta zavedla do oblasti gastronomie. A podařilo se jim uspět! Zážitků o cestě k úspěšnému businessu se rozhodně nepřejíte! Přijďte a vychutnejte si povídání: Barbory Hodúrové z FISHI company (Coffee Library, FISHI SUSHI), Jiřího Omelky z Pivovaru Chomout, Blanky Poštůlkové z Tvarůžkové cukrárny, Radima Měsíce z restaurace Konvikt, Tomáše Kuby z literární kavárny Druhý Domov, Ondřeje Šustra za Kombucha Projekt. Menu vám od 16 hodin ve Velké aule Filozofické fakulty budou servírovat úspěšní provozovatelé kaváren, restaurací, minipivovaru nebo výrobny netradičních zákusků.

Zlaté promoce Přírodovědecké fakulty | 16.10.2018

Milé absolventky, milí absolventi,

dovolujeme si Vás pozvat na Zlaté promoce Přírodovědecké fakulty, které se uskuteční v prostorách fakulty 16. listopadu 2018. Ve stejný den budou předány čestné diplomy i diamantovým absolventům.

Pro bližší informace kontaktujte Mgr. Magdalénu Ondrušákovou, tel.: 585 634 397, e-mail: magdalena.ondrusakova@upol.cz


Pozvánka na kurz Strategie budoucnosti | 20.09.2018

Absolvent FF UP PhDr. Karel Červený, MSc., MBA si Vás dovoluje pozvat na kurz Strategie budoucnosti.

Chcete vědět, jak bude vypadat svět? Jaké budou příležitosti a hrozby? Jaká odvětví a obory budou zanikat a vznikat? Jaké profese zmizí a jaké se objeví? Ovládne nás umělá inteligence? Jakou podobu bude mít demokracie a kapitalismus? Bližší informace zde.


Jak se připravit na joby budoucnosti? | 19.09.2018

Potkejte se s ředitelkou české, slovenské a maďarské pobočky společnosti Google! Chcete vědět, které dovednosti jsou klíčové pro úspěch v jobech budoucnosti? Proč je pro vás vůbec kariéra v IT do budoucna zajímavá? Odpovědi na nejen tyto otázky získáte během ojedinělé přednášky, která je propojená s univerzitním pracovištěm E-bezpečí na Pedagogické fakultě UP. Jeho členové budou v rámci přednášky představovat IT technologie v aule i v jejím předsálí. Těšte se na nevšední ukázky ze světa moderních technologií! Přijďte, bude to víc, než zajímavé! Nezapomeňte se registrovat na webu kariérního centra: http://kariernicentrum.upol.cz/ a vyhrajte balíček překvapení od Googlu.

EXCELujte! Aneb jak zkrotit tabulky v MS Excel | 19.09.2018

Toužíte zkrotit tabulky a čísla s pomocí programu MS Excel? Pak je tu přesně pro vás náš kurz základů Excelu pro začátečníky. Během něj vás seznámíme s nejdůležitějšími nástroji programu a na konkrétních příkladech z praxe vás naučíme, jak jej využít v profesním i osobním životě. Že jste v tomto programu ještě nikdy nepracovali? Nevadí. V šesti lekcích vás krok za krokem naučíme základní funkce a ukážeme vám i užitečné excelové „vychytávky“. MS Excel už vás nemusí děsit! Stane se vaším spojencem a jeho znalost pak jistě oceníte během studia i při hledání budoucího zaměstnání. A co víc? Na konci kurzu od nás dostanete i potvrzení o jeho absolvování! Takže, co váš čeká? 1. Seznámení s programem Microsoft Excel 2. Editace obsahu buňky 3. Formátování, podmíněné formátování 4. Automatické vyplňování – číselné, kalendářní řady 5. Nejpoužívanější funkce 6. Vlastní vzorce 7. Úvod do databázových nástrojů 8. Ověřování dat, uzamykání listu a sešitu 9. Grafy 10. Práce s okny 11. Vzhled stránky a tisk 12. Propojení a spolupráce Excelu s dalšími aplikacemi MS Office První část kurzu začíná 1. 10. od 16:00 do 18:00 v počítačové učebně CVT. Poté se budeme scházet každé pondělí, ještě pět dalších týdnů. A to vždy ve stejném čase na stejném místě. Celým kurzem vás provede Mgr. Radek Široký. Neváhejte, přihlaste se na http://kariernicentrum.upol.cz/ a excelujte s kariérním centrem!

Není profilovka jako profilovka | 03.09.2018

Pozor, i to nejlepší CVčko zkazí selfíčko! Máte vychytaný životopis a profil na LinkedIN, ale poslední, co Vám chybí je kvalitní fotka? Využijte akci kariérního centra, které vám nyní nabízí nejen kontrolu obsahu a formy životopisu, ale také zhotovení profesionální portrétní fotografie. A co víc? Na focení vás připraví zdarma vizážistka. Stačí se přihlásit na webu kariérního centra http://kariernicentrum.upol.cz/, poslat CVčko do 30. 9. na kariernicentrum@upol.cz a získáte profi fotku do vašeho portfolia.

Setkání s HC Olomouc | 31.08.2018

A je to tady! První akce zimního semestru vám hned naservíruje špičkové hosty! Zatímco vy se vracíte do školy, tak hokejistům začíná extraliga. Proto pro vás organizátoři z projektu Univerzita pro sport společně s HC Olomouc na 18. září nachystali ledově osvěžující setkání se špičkovým trenérským hokejovým duem Janem Tomajkem a Zdeňkem Motákem. Třetím hostem bude brankář, jedna z největších hvězd olomouckého týmu a slovenský olympionik Branislav Konrád. Akci, která v AC BALUO začíná v 17:30 hodin, bude moderovat děkan Fakulty tělesné kultury UP Michal Šafář.

Zlaté a Stříbrné promoce Přírodovědecké, Pedagogické, Filozofické a Lékařské fakulty Univerzity Palackého | 27.08.2018

Milí absolventi,

přijměte naše pozvání na Stříbrné promoce Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého (roč. 1993)., které se příhodně uskuteční v sobotu 8. září 2018 v rámci celouniverzitního absolventského setkání . Bližší informace k absolventskému dni pak naleznete po rozkliknutí odkazu v záhlaví nebo na facebookových stránkách zde.

V dalších týdnech pak pro své absolventy uspořádá Zlaté a Stříbrné promoce také Filozofická, Pedagogická a Lékařská fakulta Univerzity Palackého.
Zlaté promoce Pedagogické fakulty (roč. 1968) se uskuteční v pátek 14. září 2018 v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Následovat budou Stříbrné promoce (roč. 1993) v sobotu 15. září 2018. Více informací naleznete na portále absolventů Pedagogické fakulty zde

Zlaté promoce absolventů Filozofické fakulty (roč. 1968) proběhnou v pátek 19. října 2018 od 10:30 hodin v aule Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Pro více informací navštivte web Filozofické fakulty zde

Lékařská fakulta uspořádá Zlatou promoci absolventů (roč. 1968) v pátek 26. října 2018 ve Slavnostním sále Vojenské nemocnice. Pro bližší informace kontaktujete Mgr. Veroniku Glogarovou, tel. +420 585 632 061, e-mail veronika.glogarova@upol.cz.


Už je to tady! Již známe termín třetího absolventského setkání! | 20.04.2018

Užili jste si některý z předchozích velkých absolventských srazů v Olomouci či v Praze? Nebo jste se si je s lítostí museli nechat ujít? V obou případech pro vás máme skvělou zprávu – už teď pro vás připravujeme další absolventský slet, který se odehraje 8. září 2018, tentokrát opět v srdci Hané.

Přijeďte navštívit své univerzitní město, zavzpomínat na zážitky ze studia a třeba vyhrát soutěž o absolventský ročník s nejsilnější účastí na srazu. Využijte zároveň jednu z posledních šancí k registraci do našeho Klubu absolventů UP! Bližší informace zveřejníme již brzy. Náměty zasílejte na e-mail: absolvent@upol.cz


II. studentská archeologická konference | 17.04.2018

Milí absolventi archeologie KHI FF UP,

rádi bychom Vás pozvali zpět do Olomouce, a to na II. studentskou archeologickou konferenci a společenské setkání u příležitosti 10. výročí fungování oboru archeologie na olomoucké univerzitě, které se uskuteční v pátek 27. dubna 2018 na třídě Svobody 8.

Za celou sekci archeologie Vás srdečně zve Pavlína Kalábková


Vernisáž obrazů Radovana Veselého | 01.04.2018

Milí absolventi, milé absolventky,

dovolujeme si Vás a Vaše přátele pozvat na vernisáž obrazů Radovana Veselého s názvem Barevné příběhy, která se uskuteční v pondělí 16. 4. 2018 od 18:00 v galerii RUBIKON na Tř. 1. máje 24 v Olomouci.

Těšíme se na Vás.


Právní rady nad zlato aneb ze studenta zaměstnancem | 22.03.2018

Chcete vědět, co vás alespoň v oblasti "papírování" čeká po ukončení studia? Pak přijďte 3. dubna na naši akci nazvanou "Právní rady nad zlato aneb ze studenta zaměstnancem!" Přednáška vedená právníkem JUDr. Petrem Podrazilem, Ph.D. z Právnické fakulty Univerzity Palackého se zaměří na právní otázky spojené s přijímacím pohovorem, vstupní lékařskou prohlídkou, vznikem pracovního poměru či pracovní smlouvou a jejími obsahovými náležitostmi. Více se dozvíte o "překlenovacím období" mezi ukončením studia a uzavřením pracovního poměru. Ve druhé části programu bude věnovaný prostor pro vaše dotazy. Ať víte, co vás v reálném světě pracovního práva čeká a na co se máte připravit, než nastoupíte do vašeho prvního zaměstnání.

Rekreflám 2018 | 21.03.2018

Milí absolventi,

srdečně Vás zveme na jubilejní 25. ročník tradičního plesu Katedry rekreologie FTK UP. Ples, který pořádají studenti třetího ročníku, proběhne v pátek 23. března 2018 od 19:30 hodin v prostorách luxusního hotelu NH Collection v Olomouci. Program večera zpestří zábavné scénky všech ročníků rekreologie, nebude chybět hudba k tanci a poslechu a po celou dobu bude probíhat tombola o atraktivní ceny.

Prodej lístků probíhá každý týden PO-ČT, 11:00-14:00 v menze na Neředíně, nebo online

Více informací naleznete na facebookové události zde nebo na internetových stránkách fakulty zde