Loading.. Nahrávám stránku...

Komentované prohlídky

Komentované prohlídky

Pamatujete na staveniště, které se po dlouhé tři roky rozprostíralo na Křížkovského ulici? Od roku 2014 postupně prošly dvě hlavní budovy filozofické fakulty kompletní rekonstrukcí, jejímž cílem bylo přizpůsobit oba historické domy potřebám univerzitního života 21. století. A výsledek? Můžete sami posoudit v sobotu 8. září. V rámci absolventského dne pro vás připravujeme komentovanou prohlídku nově zrekonstruovaných prostor budov filozofické fakulty.

A to není zdaleka vše. Zajímalo by vás, jak vypadá pracovna rektora? Nebo byste se raději dozvěděli něco o historii bývalé Tereziánské zbrojnice? Už jste se byli podívat do Kaple Božího Těla v prostorách bývalého jezuitského konviktu nebo se projít po přilehlých parkánových zahradách? V rámci absolventského dne budete mít příležitost nahlédnout do těch nejkrásnějších historických míst, které může Olomouc nabídnout.

To vše bude doplněno o komentovaný výklad odborníků na slovo vzatých, jakým je například bohemista, historik, významná osobnost české literární historie a rodilý Olomoučan, prof. PhDr. Jiří Fiala, CSc., který účastníky setkání provede rektorátními prostory.

Program jednotlivých fakult naleznete zde

Středobodem celého setkání bude tentokrát nádvoří bývalé Tereziánské zbrojnice v samém srdci Univerzity Palackého. Kromě hudebního programu bude pro absolventy připraveno bohaté občerstvení, soutěže a prohlídky pro veřejnost běžně nepřístupných prostor.

V rámci setkání budou zpřístupněny také parkánové zahrady Univerzity Palackého, které lákají pro svůj rajský klid a příjemnou atmosféru. Mimo to zde pro vás v den absolventského setkání připravujeme bohatou nabídku občerstvení.

Dny evropského dědictví Olomouc

V den setkání bude zároveň probíhat kulturní program Dnů evropského dědictví Olomouc, díky kterému budete moci navštívit nespočet historických památek, institucí a zajímavých objektů s komentovanými prohlídkami po celé Olomouci. O důvod víc dorazit na absolventské setkání JSME UP. Více informací ke Dnům evropského dědictví v Olomouci naleznete zde.