Loading.. Nahrávám stránku...

Program Absolventského setkání
PÁTEK 9. 9. 2016

Pokud se chcete zúčastnit doprovodného programu Absolventského setkání na své katedře/fakultě, seznamte se s podrobnou nabídkou zde:

20:00 Absolventská party v 15Minut Club&Pub
Univerzitní party plná nejnovějších tanečních hitů i nesmrtelné klasiky v podání rezidentních djs. Pro držitele univerzitní visačky a absolventské kartičky vstup volný a welcome drink zdarma.
20:00Absolventská party – Flower Power v S Klub
Mejdan s nejlepší taneční muzikou a klipy od časů hippies do konce minulého tisíciletí. Celým večerem vás bude provázet dj a moderátor z Radia Rubi Jarda Weinlich. Pro držitele univerzitní visačky a absolventské kartičky vstup volný a welcome drink zdarma.
20:20Pecha Kucha Night v Kině Metropol
Neotřelé interaktivní prezentace týkající se současné architektury, urbanismu a veřejného prostoru v podání originálních autorů. PechaKucha je celosvětový fenomén, který využívá prezentaci o formátu 20x20 (20 snímků po 20 vteřinách) ke sdílení nápadů či postřehů. Prezentující mají 6 minut a 40 vteřin na to, aby se podělili o své myšlenky a nenudili zdlouhavými přednesy.
V pátek 9. září vystoupí desítka kreativních prezentujících. Přijďte se nechat inspirovat!
21:00Videomapping (22:00; 23:00; 24:00)
Netradiční videomapping mapující posledních 70 let historie Univerzity Palackého aneb Projekce na budovu UPointu, Dům U Černého psa, Horní náměstí 12.

UPOINT - INFORMAČNÍ CENTRUM A OBCHOD UP

Kouzlo starých map - komentovaná prohlídka probíhající výstavy. Prof. Vít Voženílek a dr. Alena Vondráková představí vystavené exponáty a problematiku kartografie a geoinformatiky. Prohlídky 9. a 10. září vždy v 10:00 a 13:00.
Aljo Beran - přednáška k probíhající výstavě. Docentka Věra Beranová představí uměleckou tvorbu Aljo Berana s důrazem na jeho spoluúčast při poválečné obnově UP. Přednáška proběhne 9. a 10. září vždy v 11:30.
Jindřich Štreit - křest nového stolního kalendáře UP na rok 2017 s fotografiemi Jindřicha Štreita za osobní účasti autora spojený se zahájením prodeje kalendáře a autogramiádou v pátek 9. září v 15:00.

PEVNOST POZNÁNÍ

Absolventi Univerzity Palackého v Olomouci budou mít od pátku do neděle zvýhodněný vstup do interaktivního centra Pevnosti Poznání. Zaplatí pouze 50 korun a mohou navštívit všechny expozice tohoto vědeckého muzea, které se nachází v areálu Korunní pevnůstky. Těšit se mohou na 150 originálních exponátů, 4 tematické expozice i digitální planetárium. Malá ochutnávka aktivit Pevnosti poznání bude také v sobotu ve Smetanových sadech v rámci doprovodného programu Absolventského setkání. Lidé se mohou těšit na logické hlavolamy a zábavu pro celou rodinu. Více informací na www.pevnostpoznani.cz

Umělecké centrum Univerzity Palackého (Konvikt) – výstava MEZIČAS
MEZIČAS představí výtvarné práce studentů a absolventů katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.
Rozsáhlou výstavu zahájí slavnostní vernisáž, která se uskuteční v pátek 9. září 2016 v 17 hodin v prostorách Uměleckého centra UP v Univerzitní ulici 3. Výstava potrvá do 28. listopadu 2016.
Katedra výtvarné výchovy PdF UP bude během trvání výstavy nabízet lektorované prohlídky a další doprovodný program (více na www.kvv.upol.cz).
Výstava se koná u příležitosti oslav 70. výročí obnovení olomoucké univerzity. Uskuteční se pod záštitou Univerzity Palackého a statutárního města Olomouce a za podpory specifického výzkumu Tvůrčí činnost studentů Katedry výtvarné výchovy PdF UP Olomouc, IGA_PdF_2016_023.

Komentované prohlídky vědeckých center – RCPTM a CRH
Areál přírodovědecké fakulty v místní části Holice se i díky evropským dotacím proměnil v centrum excelentní vědy. Pokud chcete vědět, kde vznikají špičkové vědecké výsledky, zavítejte do Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM) a Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH). Obě pracoviště mají k dispozici nejmodernější přístroje, z nichž mnohé jsou v tuzemsku ojedinělé. V pátek se komentované prohlídky uskuteční v 17:00 a 18:00, sraz je u vrátnice areálu.

Komentované prohlídky Přírodovědecké fakulty UP (Envelopa) Prohlídky moderní budovy hlavního sídla přírodovědecké fakulty. Z teras fakulty v šestém patře se zájemci mohou pokochat pohledy na Olomouc, připraven bude i dalekohled. Příchozí budou moci vystoupat až na střechu objektu s technickým zázemím, kam je obvykle vstup možný jen jednou ročně. Prohlídky s průvodcem se konají v pravidelných intervalech od 17:00 do 18:45.

S Absolventským setkáním je úzce propojen letošní již 12. ročník konference o vzdělávání dospělých AEDUCA 2016. Konference se koná ve dnech 8. – 9. září 2016 v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci a jejím hlavním mottem je „Re/Start vzdělávání.“ Konference bude reflektovat jednak problematiku absolventů a jejich návratu ke vzdělávání, dále téma absolventské politiky, alumni programů a obecně práci s absolventy zejména v terciární sféře. Dalším hlavním tématem budou nové příležitosti pro instituce ve vzdělávání dospělých. Diskuse bude otevřená příspěvkům, které představí inovativní možnosti a cesty, jak uspět na současném vzdělávacím trhu, včetně např. nových vzdělávacích technologií či netradičních vzdělávacích obsahů. Bližší informace včetně přihlášky naleznete na webu aeduca.upol.cz .SOBOTA 10. 9. 2016

8:00 - 17:00 Prohlídka budov UP – okruh autobusem, bližší info zde
8:30 – 17:15Komentované prohlídky špičkových vědeckých center
Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů a Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum. (Časy prohlídek navazují na jízdní řád autobusové linky „Absolvent“, sraz je na vrátnici areálu PřF UP Šlechtitelů 27).
8:30 – 17:15Komentované prohlídky budovy přírodovědecké fakulty na Envelopě
Zájemci se dostanou až na střechu objektu s technickým zázemím, odkud se budou moci rozhlédnout po okolí (Časy prohlídek navazují na jízdní řád autobusové linky „Absolvent“, sraz je na vrátnici areálu PřF UP Šlechtitelů 27).
9:00 – 15:00Den otevřených dveří na rektorátu UP, v knihovně, ve Zbrojnici
Den otevřených dveří na rektorátu UP, v Knihovně UP (Zbrojnice) a na fakultních pobočkách knihovny. V 9:00, 11:00, 13:00 a 14:00 proběhnou komentované prohlídky na rektorátu s profesorem Jiřím Fialou. Prohlédněte si novou zasedací místnost rektorátu (Křížkovského 8).
V knihovně v budově Zbrojnice (Biskupské náměstí 1) na vás čeká výstava k únorovému 70. výročí znovuobnovení UP, která vznikla ve spolupráci s Archivem UP.
9:30Mše svatá s arcibiskupem olomouckým a metropolitou moravským, Mons. Janem Graubnerem
10:00–13:00Coffee Library – setkání absolventů Univerzity třetího věku
Přijďte se podívat na setkání nejstarších absolventů Univerzity Palackého v Olomouci, dozvědět se něco o Univerzitě třetího věku, která v tomto roce slaví 30 let od svého založení. Uvědomíte si, že věk je jenom číslo a studovat je možné i ve vyšším věku. Připravili jsme pro prezentaci našich kurzů, ale také aktivity pro podporu zdravého životního stylu – FitKoloběh, pétanque, Hooping, Wouding i Flexibar. Pohovoříme si, zavzpomínáme a uvědomíme si, že to nejlepší nás/Vás v životě určitě teprve čeká!
10:00Pevnost poznání UP – Blízká setkání třetího věku (opakování ve 13 a 16 hodin), bližší info zde
Blízká setkání třetího věku Interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého Pevnost poznání zve na ukázkové lekce pro seniory. Erudovaní lektoři vás zábavnou formou provedou třemi tematickými oblastmi: fyziologií lidského těla, mozkovým joggingem a fyzioterapií jak ji neznáte
10:00; 10:45Arcibiskupský palác – komentovaná prohlídka
Přijďte na komentovanou prohlídku určenou absolventům UP a nahlédněte do sídla arcibiskupa olomouckého. Sami pak můžete prostory navštívit kdykoli mezi 9:00 a 18:00 v rámci Dnů evropského dědictví.
10:30Zlatá promoce FF
Zlatá promoce absolventů filozofické fakulty z let 1965/1966 proběhne v sále Reduta Moravské filharmonie Olomouc
10:30Zlatá promoce PdF
Historicky první zlatá promoce absolventů, kteří slaví 50 let od absolutoria na pedagogické fakultě, proběhne v nové aule fakulty.
10:30Stříbrná promoce PřF
Stříbrná promoce absolventů přírodovědecké fakulty proběhne v aule nové budovy přírodovědecké fakulty
13:30PROGRAM NA HORNÍM NÁMĚSTÍ
Vystoupení trubače, zdravice rektora UP a primátora města Olomouce, vystoupení univerzitního sboru ATENEO. Další hudební vystoupení proběhnou v rámci Dnů evropského dědictví pořádaných městem Olomouc.
 
15:00–00:30PROGRAM NA VÝSTAVIŠTI FLORA v pavilonu A, moderuje Jakub Železný
15:00OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ - slavnostní ceremoniál
Přivítání absolventů rektorem UP, primátorem města Olomouce a hejtmanem Olomouckého kraje, slavnostní ceremoniál.
Krátké úvodní slovo prvního porevolučního rektora profesora Josefa Jařaba a představení univerzity současným rektorem profesorem Jaroslavem Millerem.
16:15PŘIVÍTÁNÍ NA HANÉ
Vystoupení Hanáckého mužského sboru Rovina
17:00koncert LEONY MACHÁLKOVÉ
Vystoupení známé zpěvačky a absolventky Filozofické fakulty UP
18:00PŘEDÁNÍ OCENĚNÍ ÚSPĚŠNÝM ABSOLVENTŮM
Slavnostní předání pamětních medailí sedmdesáti významným absolventům u příležitosti 70. výročí znovuobnovení Univerzity Palackého.
19:00Koncert JIŘÍHO PAVLICI & HRADIŠŤANU
Absolvent hudební vědy a teorie kultury na Filozofické fakultě UP vystoupí s hudebním tělesem Hradišťan.
20:30PŘEDSTAVENÍ NADAČNÍHO FONDU UP, součástí bloku je i slosování tomboly.
Představení v českém univerzitním prostředí jedinečného Nadačního fondu Univerzity Palackého, který podporuje mladé vědce. Součástí bloku je i slosování tomboly.
21:15SVĚTELNÝ OHŇOSTROJ K 70. VÝROČÍ ZNOVUOBNOVENÍ UP
Slavnostní ohňostroj v prostorách za pavilonem A v duchu hymny Gaudeamus.
21:30Koncert MILANA KÁŇI & THE TEACHERS
Revivalová kapela, složená téměř výhradně z pedagogů, vám zahraje svůj repertoár nejen z 60. let.
00:30UKONČENÍ AKCE

DOPROVODNÉ AKTIVITY pro sobotu 10. 9. 2016

9:00 – 10:00vystoupení univerzitního Komorního smíšeného sboru ATENEO, podium na Horním náměstí
12:00koncert Ivy Kevešové na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého (Konvikt)
12:00představení Stařec a moře v Divadle Tramtarie
13:00–19:00Program ve Smetanových sadech: Výtvarný workshop, Zaparkuj půjčovna deskových her a interaktivní stánek muzea vědy Pevnosti poznání
14:00koncert Lucie Ceralové v REDUTĚ Moravské filharmonie
16:00koncert Emila Viklického v REDUTĚ Moravské filharmonie
17:00Hospodský kvíz – Absolventský speciál v Jazz Tibet clubu (rezervace možná také na absolvent@upol.cz)
18:00– 20:30Hudební jam v altánu u restaurace Fontána ve Smetanových sadech
18:30Pidiobři 3D v kině Metropol
21:45Letní kino Zaparkuj: Starci na chmelu
22:00Absolventská Mega Retro Party & Elvis Presley Live v U-klubu, bližší info zde
22:30Fire show olomouckých ohňostrůjců ve Smetanových sadech za pavilonem A


Každý, kdo v sobotu přijde na Výstaviště Flora, může i pomoct dobré věci – pokud si koupí speciální kupón, zúčastní se benefiční absolventské hry „Daruj příležitost!“ Její výtěžek podpoří Nadační fond Univerzity Palackého pro mladé vědce.
Z absolventské hry si můžete odnést například víkendový pobyt v příjemném olomouckém hotelu Flora, voucher v hodnotě pěti tisíc korun na skvělé jídlo v Coffee New One, exkluzivní voucher na podrobnou diagnostiku tělesné kondice, kterou vám na míru připraví odborníci z Aplikačního centra BALUO. Soutěžíme i o vstupenky na divadelní představení, poukazy na výborná jídla, originální kalendář Jindřicha Štreita, balíčky skvělé rostlinné kosmetiky a přípravků z firmy Naděje, nákup v hodnotě pěti tisíc korun v MAKRO nebo o chytrý telefon a wifi router od společnosti TS Bohemia. Největší šťastlivec ale vyhraje opravdový adrenalinový zážitek: hodinu squashe s rektorem Jaroslavem Millerem!
V desítkách cen, o které se bude hrát, jsou zastoupena například i unikátní umělecká díla, výborná vína, poukazy na sportovní a relaxační aktivity nebo zajímavé knihy. Originální cenu věnoval arcibiskup Jan Graubner – výtisk bible s jeho podpisem. Soutěžní kupóny v hodnotě 100 korun si budou moci zájemci koupit po oba dny na registračních místech. Výtěžek půjde na podporu excelentních vědeckých projektů mladých vědců z řad studentů magisterských a doktorských studijních programů. (www.fond.upol.cz)

S Absolventským setkáním je úzce propojen letošní již 12. ročník konference o vzdělávání dospělých AEDUCA 2016. Konference se koná ve dnech 8. – 9. září 2016 v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci a jejím hlavním mottem je „Re/Start vzdělávání.“ Konference bude reflektovat jednak problematiku absolventů a jejich návratu ke vzdělávání, dále téma absolventské politiky, alumni programů a obecně práci s absolventy zejména v terciární sféře. Dalším hlavním tématem budou nové příležitosti pro instituce ve vzdělávání dospělých. Diskuse bude otevřená příspěvkům, které představí inovativní možnosti a cesty, jak uspět na současném vzdělávacím trhu, včetně např. nových vzdělávacích technologií či netradičních vzdělávacích obsahů. Bližší informace včetně přihlášky naleznete na webu aeduca.upol.cz .

UPOINT - INFORMAČNÍ CENTRUM A OBCHOD UP

Kouzlo starých map - komentovaná prohlídka probíhající výstavy. Prof. Vít Voženílek a dr. Alena Vondráková představí vystavené exponáty a problematiku kartografie a geoinformatiky. Prohlídky 9. a 10. září vždy v 10:00 a 13:00.
Aljo Beran - přednáška k probíhající výstavě. Docentka Věra Beranová představí uměleckou tvorbu Aljo Berana s důrazem na jeho spoluúčast při poválečné obnově UP. Přednáška proběhne 9. a 10. září vždy v 11:30.
Jindřich Štreit - křest nového stolního kalendáře UP na rok 2017 s fotografiemi Jindřicha Štreita za osobní účasti autora spojený se zahájením prodeje kalendáře a autogramiádou v pátek 9. září v 15:00.

PEVNOST POZNÁNÍ

Absolventi Univerzity Palackého v Olomouci budou mít od pátku do neděle zvýhodněný vstup do interaktivního centra Pevnosti Poznání. Zaplatí pouze 50 korun a mohou navštívit všechny expozice tohoto vědeckého muzea, které se nachází v areálu Korunní pevnůstky. Těšit se mohou na 150 originálních exponátů, 4 tematické expozice i digitální planetárium. Malá ochutnávka aktivit Pevnosti poznání bude také v sobotu ve Smetanových sadech v rámci doprovodného programu Absolventského setkání. Lidé se mohou těšit na logické hlavolamy a zábavu pro celou rodinu. Více informací na www.pevnostpoznani.cz

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM - výstava Olomoucká univerzita / Universitas Olomucensis

Stálá výstava ve Vlastivědném muzeu v Olomouci, zaměřená na historii i současnost druhého nejstaršího vysokého učení v České republice, představuje na pět desítek zajímavých předmětů spjatých s dějinami Univerzity Palackého. K vidění jsou například univerzitní typáře, medaile, univerzitní teze, chirurgické nástroje, publikace významných profesorů, kopie původního rektorského žezla ze 16. století či skleněná harmonika. Součástí výstavy je také rozměrné plátno nazvané Oslava založení jezuitské koleje v Olomouci z roku 1690, řada fotografií a odborných textů.
V předsálí se představí také Vydavatelství Univerzity Palackého se svou expozicí, která připomene 25. výročí povýšení z edičního střediska na univerzitní vydavatelství.

ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM OLOMOUC a MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC

Absolventi Univerzity Palackého s platnou Kartou absolventa, případně s kartičkou vydanou na registračním místě, budou mít během víkendu 9.-11. září 2016 do obou muzeí vstup zdarma. Prohlédnout si mohou stálé expozice i krátkodobé výstavy, včetně fotografií Jindřicha Štreita.

Umělecké centrum Univerzity Palackého (Konvikt) – výstava MEZIČAS

MEZIČAS představí výtvarné práce studentů a absolventů katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.
Rozsáhlou výstavu zahájí slavnostní vernisáž, která se uskuteční v pátek 9. září 2016 v 17 hodin v prostorách Uměleckého centra UP v Univerzitní ulici 3. Výstava potrvá do 28. listopadu 2016.
Katedra výtvarné výchovy PdF UP bude během trvání výstavy nabízet lektorované prohlídky a další doprovodný program (více na www.kvv.upol.cz).
Výstava se koná u příležitosti oslav 70. výročí obnovení olomoucké univerzity. Uskuteční se pod záštitou Univerzity Palackého a statutárního města Olomouce a za podpory specifického výzkumu Tvůrčí činnost studentů Katedry výtvarné výchovy PdF UP Olomouc, IGA_PdF_2016_023.

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ

Dny evropského dědictví jsou v Olomouci spojeny s bohatým kulturním programem. Především však pravidelně nabízejí možnost navštívit památky, instituce a objekty, které jsou mnohdy v průběhu roku veřejnosti nepřístupné. Otevření památek je doplněno komentovanými prohlídkami a přednáškami, chystáme také speciální nasvícení zajímavých objektů a památek. Olomoučané i návštěvníci města se mohou těšit na koncerty, divadla nebo StreetArt Festival a mnohé další.