Loading.. Nahrávám stránku...

Účinkující

HOMEBWOYRASTA

je reggae klenot, který zraje jaké víno. Seskupení Homebwoyrasta tvoří parta týpků z Olomouce a okolí, které svedla dohromady láska k hudbě reggae a potřeba hudbu aktivně tvořit. Jejich hlavním mottem je rozdávání pozitivní energie prostřednictvím svých houpavých písní. V roce 2010 se úspěšně zúčastnili evropské soutěže reggae kapel (European Reggae Contest), ve které se jim podařilo vyhrát regionální finále. Po kratší rodičovské odmlce se se svou hudbou vrátili na scénu, aby pokračovali ve své misi, která se posunula o několik levelů dále. Homebwoyrasta – to je reggae z Hannae.

HITFAKERS

je zřejmě jediná česko-albánská kapela na světě. Hlavní hybnou silou kapely je dvojice Albánců žijících v Nymburce už mnoho let, Alfonse a Eusebia Llupi. Jejich jižní krev dodává česko-balkánské funky hudbě, kterou produkují, úžasný náboj. Pracují především s hudbou známých jmen – např. James Brown, Bob Marley, Stevie Wonder, Prince a s živou interpretací jejich starých, ale dodnes tolik vypovídajících pecek. Hitfakers – to je synonymum pro zábavu, vkus a uvolnění. Pozitivní energie, která vyzařuje z hudby těchto pěti mladých lidí, vás jednoduše dostane.

Sugar and Spice holding company

je improvizující power trio hrající původní tvorbu i cover verze různých žánrů. Jejich hudba by se dala převážně řadit ke klasickému bigbítu, v některých skladbách lze nalézt i prvky rocku, funku či soulu. Členové kapely pocházejí z různých koutů Československa a v kapelu Sugar and Spice holding company vykrystalizovali spontánně z jam sessions a jiných hudebních setkání. Na svá vystoupení velmi rádi zvou jako hosty nadané muzikanty, improvizují a navazují harmonii s publikem. Kapela vznikla v Olomouci teprve před 4 lety.

UP AIR

je studentské internetové rádio, které vysílá z prostor Univerzity Palackého v Olomouci od 1. dubna 2014. Tvoří otevřenou platformu, která zajišťuje prostor pro mezioborové a mezifakultní setkávání studentů a vyučujících a popularizuje akademickou činnost a univerzitní aktivity v nejširším slova smyslu. Snaží se prolamovat bariéry mezi univerzitou a veřejným prostorem. Na chodu rádia se podílí převážně studenti z různých fakult UP, ale také lidé z širšího univerzitního okolí. Ve vysílání UP AIR posluchačům představuje progresivní hudbu, která se vymyká střednímu proudu a informujeme o kulturním, společenském a uměleckém dění v kontextu Univerzity Palackého a Olomouce. Každý člen UP AIR je individualitou, ale dohromady tvoří přátelskou komunitu, která chce obohatit kulturní dění v Olomouci. Jiné neziskové rádio tohoto formátu na Moravě nenajdete.
WEB: http://upair.upol.cz/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/UPAIROlomouc
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/upairolomouc/
ZÁZNAMY VYSÍLÁNÍ: https://www.mixcloud.com/upairolomouc14/