Loading.. Nahrávám stránku...

Aktuality

Nové benefity pro držitele Karty absolventa | 22.05.2019

Milé absolventky, milí absolventi,

rádi bychom Vás upozornili na další benefit, který si připravila Knihovna Univerzity Palackého pro všechny držitele Karty absolventa.

S Kartou absolventa máte možnost si knihy prodlužovat, rezervovat si zapůjčené publikace a objednávat si knihy ze skladu. To vše prostřednictvím on-line katalogu na stránkách knihovny.
Knihovní konto je možné si vytvořit osobně po předložení karty na kterékoliv pobočce knihovny.

V rozšiřování nabídky benefitů stále pokračujeme, brzy se můžete těšit na další.

Společné setkání absolventů, studentů a pedagogů LF | 29.03.2019

Vážení a milí absolventi Lékařské fakulty Univerzity Palackého,

vedení Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci si Vás dovoluje pozvat na již šestý ročník společného setkání absolventů, studentů a pedagogů LF Radicés/Kořeny 2019, které se uskuteční v sobotu 13. dubna 2019 od 9:00 do 14:00 hodin ve Velké posluchárně a v Dostavbě Teoretických ústavů LF UP v Olomouci, Hněvotínská 3.

Během setkání budou organizovány prohlídky prostor LF UP za účasti děkana prof. MUDr. Milana Koláře, Ph.D..

Těšíme se na společné setkání.

Pozvánka na Reprezentační ples Právnické fakulty UP | 25.02.2019

Milé absolventky, milí absolventi,

srdečně vás zveme na Reprezentační ples Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který se uskuteční v pátek 1. března 2019 v hotelu Collection NH Hotel Congress Olomouc (ul. Legionářská) od 20.00 hodin. Přijďte se potkat se svými spolužáky a vyučujícími, zavzpomínat na studentská léta a užít si příjemný večer se svou alma mater.

Vstupenky si můžete jednoduše a pohodlně koupit online na smsticket.cz nebo přímo na fakultě (p. Renáta Grézlová – tel. 585 637 509). Podrobnější informace naleznete na webových stránkách plesu.
Pozvánka na křest audioknihy prof. Josefa Jařaba - Rektorská rozpomínání | 19.02.2019

Milé absolventky, milí absolventi,

jménem pana rektora prof. Jaroslava Millera Vás srdečně zveme na křest audioknihy emeritního rektora UP Josefa Jařaba Rektorská rozpomínání, který se uskuteční ve čtvrtek 21. února v 18 hod v aule Filozofické fakulty UP, Křížkovského 10.

V případě zájmu o rezervaci místa prosím kontaktuje Konferenční servis na e-mailové adrese: konferencniservis@upol.cz

Budeme se těšit na setkání s Vámi.

Předprodej vstupenek na Reprezentační ples Univerzity Palackého určený absolventům | 23.01.2019

Milé absolventky, milí absolventi,

přijměte naše pozvání na tradiční Reprezentační ples Univerzity Palackého, který se uskuteční v sobotu 23. února 2019 od 19:30 v hotelu NH Collection Olomouc Congress. Hudbu k tanci a poslechu pro vás zajistí legendární Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. V průběhu plesu vystoupí také známá česko-albánská kapela HitFakers, večerem vás provede Petr Kubes, olomoucký rodák a herec Moravského divadla Olomouc. Nebude chybět světelná show, předtančení a výuka tance.

Podrobnější informace naleznete na oficiálních webových stránkách plesu.

Do 28. ledna máte možnost zakoupení vstupenek v předprodeji. V případě zájmu nám pište na e-mail absolvent@upol.cz. Počet míst v rámci této nabídky pro absolventy je omezený, rozhodující bude pořadí došlých e-mailů. Zakoupit lze maximálně dvě vstupenky na absolventa.
Pozvání na přednášku úspěšného absolventa UP | 26.11.2018

Vážení absolventi, rádi bychom Vás pozvali na šestou přednášku z cyklu UPsolvent na téma profesní a kariérní zkušenost. Úspěšným absolventem, který přednášku pronese tentokrát, je RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D., vysokoškolský pedagog, bývalý komunální politik a primátor hlavního města Prahy.

Přednášku uvede prorektor pro vnější vztahy Mgr. Petr Bilík, Ph.D.

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 6. prosince 2018 v 18 hodin v učebně 2.03 v Křížkovského ulici 12.

Kapacita míst je omezena, registrace do 4. prosince 2018 na e-mailové adrese absolvent@upol.cz

Pozvánka na Vánoční večírek PF UP 2018 | 14.11.2018

Milé absolventky, milí absolventi,

s blížícím se koncem kalendářního roku Vás srdečně zveme na tradiční Vánoční večírek Právnické fakulty UP, který se uskuteční v pondělí 10. prosince 2018 od 19:00 v olomouckém podniku Café New One (tř. Svobody 21 – rezervované bude celé 1. patro).

Více informací naleznete na FB události ZDE

Těšíme se na viděnou.
Zdenka Papoušková,
děkanka PF UP a Oddělení komunikace a vnějších vztahů PF UP
(v případě jakýchkoli dotazů volejte – 585 637 507)

Zlaté promoce Přírodovědecké fakulty | 16.10.2018

Milé absolventky, milí absolventi,

dovolujeme si Vás pozvat na Zlaté promoce Přírodovědecké fakulty, které se uskuteční v prostorách fakulty 16. listopadu 2018. Ve stejný den budou předány čestné diplomy i diamantovým absolventům.

Pro bližší informace kontaktujte Mgr. Magdalénu Ondrušákovou, tel.: 585 634 397, e-mail: magdalena.ondrusakova@upol.cz

Pozvánka na kurz Strategie budoucnosti | 20.09.2018

Absolvent FF UP PhDr. Karel Červený, MSc., MBA si Vás dovoluje pozvat na kurz Strategie budoucnosti.

Chcete vědět, jak bude vypadat svět? Jaké budou příležitosti a hrozby? Jaká odvětví a obory budou zanikat a vznikat? Jaké profese zmizí a jaké se objeví? Ovládne nás umělá inteligence? Jakou podobu bude mít demokracie a kapitalismus? Bližší informace zde.

Zlaté a Stříbrné promoce Přírodovědecké, Pedagogické, Filozofické a Lékařské fakulty Univerzity Palackého | 27.08.2018

Milí absolventi,

přijměte naše pozvání na Stříbrné promoce Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého (roč. 1993)., které se příhodně uskuteční v sobotu 8. září 2018 v rámci celouniverzitního absolventského setkání . Bližší informace k absolventskému dni pak naleznete po rozkliknutí odkazu v záhlaví nebo na facebookových stránkách zde.

V dalších týdnech pak pro své absolventy uspořádá Zlaté a Stříbrné promoce také Filozofická, Pedagogická a Lékařská fakulta Univerzity Palackého.

Zlaté promoce Pedagogické fakulty (roč. 1968) se uskuteční v pátek 14. září 2018 v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Následovat budou Stříbrné promoce (roč. 1993) v sobotu 15. září 2018. Více informací naleznete na portále absolventů Pedagogické fakulty zde

Zlaté promoce absolventů Filozofické fakulty (roč. 1968) proběhnou v pátek 19. října 2018 od 10:30 hodin v aule Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Pro více informací navštivte web Filozofické fakulty zde

Lékařská fakulta uspořádá Zlatou promoci absolventů (roč. 1968) v pátek 26. října 2018 ve Slavnostním sále Vojenské nemocnice. Pro bližší informace kontaktujete Mgr. Veroniku Glogarovou, tel. +420 585 632 061, e-mail veronika.glogarova@upol.cz.
Už je to tady! Již známe termín třetího absolventského setkání! | 20.04.2018

Užili jste si některý z předchozích velkých absolventských srazů v Olomouci či v Praze? Nebo jste se si je s lítostí museli nechat ujít? V obou případech pro vás máme skvělou zprávu – už teď pro vás připravujeme další absolventský slet, který se odehraje 8. září 2018, tentokrát opět v srdci Hané.

Přijeďte navštívit své univerzitní město, zavzpomínat na zážitky ze studia a třeba vyhrát soutěž o absolventský ročník s nejsilnější účastí na srazu. Využijte zároveň jednu z posledních šancí k registraci do našeho Klubu absolventů UP! Bližší informace zveřejníme již brzy. Náměty zasílejte na e-mail: absolvent@upol.cz

II. studentská archeologická konference | 17.04.2018

Milí absolventi archeologie KHI FF UP,

rádi bychom Vás pozvali zpět do Olomouce, a to na II. studentskou archeologickou konferenci a společenské setkání u příležitosti 10. výročí fungování oboru archeologie na olomoucké univerzitě, které se uskuteční v pátek 27. dubna 2018 na třídě Svobody 8.

Za celou sekci archeologie Vás srdečně zve Pavlína Kalábková

Vernisáž obrazů Radovana Veselého | 01.04.2018

Milí absolventi, milé absolventky,

dovolujeme si Vás a Vaše přátele pozvat na vernisáž obrazů Radovana Veselého s názvem Barevné příběhy, která se uskuteční v pondělí 16. 4. 2018 od 18:00 v galerii RUBIKON na Tř. 1. máje 24 v Olomouci.

Těšíme se na Vás.

Rekreflám 2018 | 21.03.2018

Milí absolventi,

srdečně Vás zveme na jubilejní 25. ročník tradičního plesu Katedry rekreologie FTK UP. Ples, který pořádají studenti třetího ročníku, proběhne v pátek 23. března 2018 od 19:30 hodin v prostorách luxusního hotelu NH Collection v Olomouci. Program večera zpestří zábavné scénky všech ročníků rekreologie, nebude chybět hudba k tanci a poslechu a po celou dobu bude probíhat tombola o atraktivní ceny.

Prodej lístků probíhá každý týden PO-ČT, 11:00-14:00 v menze na Neředíně, nebo online

Více informací naleznete na facebookové události zde nebo na internetových stránkách fakulty zde

Společné setkání absolventů, studentů a pedagogů LF | 06.03.2018

Vážení a milí absolventi Lékařské fakulty Univerzity Palackého,

vedení Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci si Vás dovoluje pozvat na již pátý ročník společného setkání absolventů, studentů a pedagogů LF Radicés/Kořeny 2018, který se bude konat v sobotu 7. dubna 2018 od 9:00 do 14:00 hodin ve Velké posluchárně a v Dostavbě Teoretických ústavů LF UP v Olomouci, Hněvotínská 3. Pozvánka zde

Pozvánka na Reprezentační ples UP | 24.01.2018

Milí absolventi, také v roce 2018 Vás srdečně zveme na Reprezentační ples Univerzity Palackého, jež se bude konat 24. 2. 2018 v prostorách hotelu NH Collection Olomouc Congress.

Hudbu k poslechu a k tanci letos poprvé zajistí swingový orchestr Zatrestband. Jako hlavní host pak vystoupí kapela Mňága a Žďorp.

Tentokrát jsme si pro Vás připravili i malou pozornost. Přijďte za námi na stánek s tombolou a dostanete od nás welcome drink zdarma.

Bližší informace naleznete na webu: ples.upol.cz

Těšíme se na viděnou na plese


Nové benefity pro držitele Karty absolventa | 15.12.2017

Milí absolventi, s potěšením Vám můžeme oznámit, že seznam univerzitních zařízení poskytujících benefity v rámci UP byl nově rozšířen o Vědeckotechnický park. (VTP)

VTP nabízí držitelům karty absolventa následující benefity:

- členství v UP Business klubu zdarma
- pronájem sdílené a virtuální kanceláře na 6 měsíců zdarma
- sleva 2 000 Kč vč. DPH na využití 3D tisku v UPrintu

Pozvánka na konferenci | 21.11.2017

Srdečně zveme na konferenci „Společenská zodpovědnost vysokých škol (Mezinárodní vzdělávání jako cesta k aktivnímu občanství)“, kterou při příležitosti oslav 30 let programu Erasmus pořádá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Dům zahraniční spolupráce a Univerzita Palackého v Olomouci.

Konference se uskuteční 30. 11. – 1. 12. 2017 v prostorech Pedagogické fakulty UP a jejím cílem je přispět k diskuzi o významu podpory aktivit vysokých škol podporujících studenty v jejich aktivním občanství a společenské odpovědnosti. V rámci konference vystoupí například Šimon Pánek, ředitel organizace Člověk v tísni, či Amal al Khatib, působící v Úřadu OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA).

Kompletní program konference je ke zhlédnutí a ke stažení zde

Návštěvníci se pak mohou registrovat zde

Slavnostní akty UP | 13.11.2017

Promoce absolventů doktorského studijního programu a předání jmenovacích dekretů docentům se budou konat 8. prosince 2017 v aule Právnické fakulty UP.

Promoce absolventů doktorského studijního programu Lékařské fakulty UP, Právnické fakulty UP, Fakulty tělesné kultury UP a předání jmenovacích dekretů docentům, kteří se habilitovali na Lékařské fakultě UP, se uskuteční v 10:00.

Promoce absolventů doktorského studijního programu Filozofické fakulty UP, Přírodovědecké fakulty UP, Cyrilometodějské teologické fakulty UP, Pedagogické fakulty UP a předání jmenovacích dekretů docentům, kteří se habilitovali na Filozofické fakultě UP, Přírodovědecké fakultě UP, Cyrilometodějské teologické fakultě UP a Pedagogické fakultě UP, se uskuteční ve 12:00.

Výroční přednáška k poctě J. L. Fischera | 09.11.2017

Srdečně zveme (nejen) všechny absolventy na 24. výroční přednášku k poctě J. L. Fischera. Prof. MUDr. RNDr. Vilím Šimánek, DrSc. profesor biochemie LF UP, vědec a vysokoškolský pedagog, člen Royal Society of Chemistry (UK) a European Phytochemical Society, pronese přednášku s názvem Nutraceutika v prevenci chronických onemocnění. Přednáška se bude konat na slavnostním zasedání akademické obce UP 22. listopadu 2017 v 10 hodin v kapli Božího Těla Uměleckého centra UP, Univerzitní 3, Olomouc. Podrobnosti zde

Ohlédnutí za Absolventskou party Olomouc v Praze | 21.09.2017

Pro ty z vás, kteří nemáte v osobní kartě nastaveno pravidelné zasílání newsletteru a ostatním absolventům, kteří ještě nejsou členy Klubu absolventů, jsme připravili krátké ohlédnutí za Absolventskou party Olomouc v Praze, na které se můžete podívat zde

Autorské čtení Inge Buck a Magdalény Stárkové | 19.09.2017

Srdečně zveme na autorské čtení německé básnířky Inge Buck společně s českou básnířkou, písňovou textařkou a prozaičkou Magdalénou Stárkovou, která na Univerzitě Palackého vystudovala anglistiku-amerikanistiku s polskou filologií a judaistiku. Více informací naleznete zde

Kurzy LL.M. na Právnické fakultě UP | 06.09.2017

Právnická fakulta Univerzity Palackého nabízí v rámci programů celoživotního vzdělávání nově také mezinárodně uznávané kurzy LL.M. Od října 2017 bude možné na PF UP studovat kurz LL.M. Právo duševního vlastnictví, a to ve dvou specializacích – Právo designové a módní a Mediální právo. V roce 2018 bude otevřen také kurz LL.M. Soutěžní právo. Na kurzy je možné se přihlašovat až do 30. září 2017. Podrobnější informace o kurzech, jejich obsahu i lektorech jsou dostupné zde

Setkání absolventů olomoucké polonistiky | 06.09.2017

Srdečně zveme všechny absolventy olomoucké polonistiky na setkání u příležitosti 70. výročí zahájení výuky polštiny na Univerzitě Palackého. Přijďte se naposledy podívat na místo svého studia, do sídla polonistiky v ulici Vodární 6, v lednu se totiž po mnoha letech stěhuje do nových prostor! Na odpoledne 27. září 2017 je připraveno setkání absolventů s našimi současnými studenty: podělte se s nimi o to, co vám polonistika dala (či nedala) a jak jste to využili ve své nynější profesi.
Podrobnosti zde

300 let budovy Cyrilometodějské teologické fakulty | 05.09.2017

Srdečně zveme (nejen) všechny absolventy na oslavu, kterou pořádá Cyrilometodějská teologická fakulta při příležitosti výročí 300 let působení v dobře známé budově. Využijte mimořádné příležitosti k přátelskému setkání a udělejte si v pátek 22. září 2017 výlet do Olomouce i s rodinou, případně kontaktujte své bývalé spolužáky a přijeďte slavit s námi! V nabídce je bohatý program, nebude zapomenuto ani na děti.
Více informací naleznete zde


Benefity Moravské filharmonie Olomouc | 29.08.2017

Aktuální nabídku benefitů Moravské filharmonie Olomouc pro novou sezonu zobrazíte zde

Po předložení Karty absolventa získáte slevu 20% na vstupenky k sezení. Vstupenky jsou v prodeji vždy 1 týden před koncertem v Infocentru v podloubí radnice v Olomouci. Doprodej probíhá na místě před koncertem. Vstup na koncerty Mezinárodních dirigentských kurzů je volný.


Pozvánka na vernisáž | 13.07.2017

Milí přátelé a vážení příznivci výtvarného umění, dovolujeme si pozvat vás i vaše přátele na vernisáž obrazů Štěpána Krhuta, která se uskuteční v pondělí 17. 7. 2017 v 18 hod. v galerii RUBIKON na Tř. 1. máje 24 v Olomouci. Pozvánka zde

Pedagogická fakulta pořádá Den pro absolventy | 05.05.2017

V sobotu dne 16. 9. 2017 se na Pedagogické fakultě UP bude konat Den pro absolventy. Do jeho programu budou zařazeny rovněž stříbrné promoce absolventů, tedy těch, kteří ukončili studium v roce 1992.

V případě dotazů k akcím pro absolventy Pedagogické fakulty UP se obracejte na paní Martu Daňkovou, referentku organizace a rozvoje PdF UP, tel.: 585635432, e-mail: marta.dankova@upol.cz. Těšíme se na společné setkání.
Druhé absolventské setkání - "Olomouc v Praze", 12.8.2017 | 12.04.2017

Vážení a milí absolventi Univerzity Palackého,
ještě před tím, než otevřete katalogy cestovních kanceláří a začnete plánovat letní dovolenou, dovolte nám, abychom vás upozornili na termín 12. srpna 2017. Čeká nás totiž událost, která tu ještě nebyla!
Univerzita Palackého se chystá za svými absolventy do Prahy. Přijďte si s námi užít léto na Vltavě!

V současné době připravujeme další sraz absolventů, který se pod označením „Olomouc v Praze“ uskuteční v polovině srpna na pražské náplavce. Hlavní program proběhne na unikátní lodi CargoGallery, která je plovoucím koncertním sálem a zároveň galerií s velkou sluneční terasou. Můžete se těšit na bohatý hudební program, vyhlídkové plavby na jachtách, speciální loď s vířivkou a skoky do Vltavy, moravské speciality a grilování, soutěže o hodnotné ceny a mnohem více. Akce se uskuteční za každého počasí, k dispozici budou venkovní i vnitřní prostory. Více podrobností a první předběžné rezervace na doprovodné akce zpřístupníme již brzy, sledujte webové stránky Klubu absolventů www.absolventi.upol.cz! Těšíme se na setkání s vámi 12. srpna v Praze.
Pozvánka na vernisáž | 21.03.2017

Milí přátelé a vážení příznivci výtvarného umění, dovolujeme si vás a vaše přátele pozvat na vernisáž soch Davida Habermanna, která se uskuteční v pondělí 3. 4. 2017 v 18 hod. v galerii RUBIKON na Tř.1.máje 24 v Olomouci. Pozvánka zde

Setkání "I takhle chutnala sociologická každodennost…" | 14.03.2017

Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie FF UP srdečně zve na setkání „I takhle chutnala sociologická každodennost…“, které se uskuteční 4. dubna 2017 od 14:00 v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Kapli Božího Těla.

Událost se koná při příležitosti vydání knihy „Ale snad i pro toto jsme žili, ne? Výber z korešpondencie Milana Petruska a Aleny Miltovej s Martinom Bútorom a Zorou Bútorovou, 1985-1989. Publikaci přiblíží samotní účastníci korespondence, dále vystoupí historik Karel Konečný a sociologové Helena Kubátová a František Znebejánek. Moderovat bude Martin Fafejta. Při této příležitosti také vzpomeneme nedožité 80. narozeniny Miloslava Petruska.
FILM: od teorie k praxi / seminář dramaturgie audiovizuálního díla | 13.03.2017

Vážené absolventky, vážení absolventi, jménem Katedry divadelních a filmových studií FF UP a projektu Reactor si vás dovolujeme pozvat na seminář FILM: od teorie k praxi, který se uskuteční v termínu 31.3. - 2.4. 2017 v Uměleckém centru Univerzity Palackého. Na semináři vystoupí řada známých absolventů, jako např. Zdeněk Holý, Ondřej Kopřiva, Štefan Titka a další, kteří nám představí své pracovní a tvůrčí postupy, ale také projekty, na které se teprve můžeme těšit. Pokud si chcete rezervovat místa, učiňte tak na absolvent@upol.cz. Program zde

11. ročník ceny Randovy nadace o vynikající diplomovou práci z oboru práva | 09.02.2017

Vážení absolventi Právnické fakulty Univerzity Palackého, rádi bychom Vás upozornili, že Randova nadace při Spolku českých právníků VŠEHRD vyhlásila 11. ročník ceny Randovy nadace o vynikající diplomovou práci z oboru práva.
Diplomová práce musí být obhájena na právnické fakultě v ČR v období od 1.9.2015 do 31.3.2017.
Příjem soutěžních prací je do 28.4.2017.
Pokud jste svou práci obhajovali v daném období a považujete ji za výjimečnou, neváhejte se přihlásit. S cenou je spojena i zajímavá finanční odměna.
Podrobnosti zde

Společné setkání absolventů, studentů a pedagogů LF | 03.02.2017

Vážení a milí absolventi Lékařské fakulty Univerzity Palackého,
vedení Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci si Vás dovoluje pozvat na čtvrtý ročník společného setkání absolventů, studentů a pedagogů LF Radicés/Kořeny 2017, který se bude konat v sobotu 8. dubna 2017 od 9:00 do 14:00 hodin ve Velké posluchárně a v Dostavbě Teoretických ústavů LF UP v Olomouci, Hněvotínská 3. Pozvánka zde

Pozvánka na vernisáž | 03.02.2017

Milí absolventi, přátelé a vážení příznivci výtvarného umění, dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy obrazů Ivany Olšanové, která se uskuteční v pondělí 6.2.2017, v 18 hodin, v galerii RUBIKON, 1.máje 24, Olomouc. Pozvánka zde

Pour féliciter | 03.01.2017

Milé absolventky, milí absolventi, děkujeme vám za podporu a nadšení, které jste s námi v roce 2016 sdíleli. Do nového roku 2017 vám přejeme mnoho zdraví, štěstí, radosti a úspěchů.

Benefity Moravské filharmonie | 24.10.2016

Aktuální nabídku benefitů Moravské filharmonie Olomouc pro novou sezonu zobrazíte zde.

Po předložení Karty absolventa získáte slevu 20% (netýká se vstupenek k stání). Vstupenky jsou v prodeji vždy 1 týden před koncertem v Infocentru v podloubí radnice v Olomouci. Doprodej probíhá na místě před koncertem.

Soutěž Lidskoprávní diplomka pro absolventy | 21.10.2016

Vážení a milí absolventi, rádi bychom Vás informovali o vyhlášení 6. ročníku soutěže „Lidskoprávní diplomka“ kterou pořádá Liga lidských práv. Využijte možnosti jiného než akademického využití své práce a získejte zajímavé ceny. Lidskoprávní diplomka je soutěž, do které se může přihlásit každý absolvent (student), jehož závěrečná (bakalářská či diplomová) práce má obsahově co dočinění s oblastí lidských práv, jejich ochrany, aplikace, teorie a praxe. Přijímány jsou práce obhájené od 1. 10. 2015 do 30. 9 2016 na českých univerzitách. Přihlášku je nutné poslat do konce roku 2016 na adresu llp.cz/diplomka.
Více o soutěži na: llp.cz/akce/diplomka
Absolventské setkání zachycené objektivem kamery | 13.10.2016

Vážení a milí absolventi, pojďte si s námi připomenout skvělou událost, která před měsícem proměnila Olomouc v město šťastných shledání, oživlých vzpomínek a kulturních zážitků!Absolventské setkání 9.–10. září 2016 | 13.09.2016

Milé absolventky, milí absolventi,
jsme moc rádi, že jste se rozhodli přijet na jedinečné Absolventské setkání Univerzity Palackého v Olomouci a že jste nám pomohli vytvořit úžasnou atmosféru, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat. Olomoucké ulice, univerzitní budovy a všechna zákoutí města naplnilo šest tisíc z vás, našich absolventů, z čehož máme neuvěřitelnou radost!
Děkujeme vám za to, že jste se s viditelným nadšením a chutí zúčastnili připraveného programu; za to, že jste jej naplnili úsměvy, spokojeností a vzájemností.
Děkujeme vám za všechna milá osobní poděkování, kterých se nám dostalo ještě během sobotního večera, i za dojemné emailové zprávy, které nám chodí v těchto dnech.
Pokud si budete chtít na Absolventské setkání zavzpomínat, sledujte webovou stránku www.absolventi.upol.cz – připravujeme pro vás bohatou fotodokumentaci a také video. Oba materiály v co nejkratším termínu zveřejníme v podnabídce „Absolventské setkání“.
Pevně věříme, že jste si oba dny Absolventského setkání opravdu užili, že jste se potkali s vašimi bývalými spolužáky a pedagogy, že jste navázali nová přátelství a že máte na svou alma mater a Olomouc nové krásné vzpomínky.

Děkujeme, že jste u toho byli s námi.

Vaše Univerzita Palackého

Radicés / Kořeny 16. dubna 2016 | 22.03.2016

Nejen pro absolventy lékařské fakulty, kteří se setkání zúčastnili, ale také pro všechny ostatní. Do fotogalerie jsme zavěsili několik fotografií jako inspiraci pro velké celouniverzitní Absolventské setkání v září 2016.

Pozvání na přednášku úspěšného absolventa UP | 18.03.2016

Vážení absolventi, rádi bychom Vás pozvali na čtvrtou přednášku z cyklu UPsolvent na téma profesní a kariérní zkušenost. Úspěšným absolventem, který přednášku pronese tentokrát, je PhDr. Martin Povejšil.

Martin Povejšil působí jako velvyslanec, vedoucí Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii.

Přednášku bude moderovat prorektor pro vnější vztahy Mgr. Petr Bilík, Ph.D. Těšíme se na Vás ve čtvrtek 7. dubna 2016 v 18:00h v učebně 2.03, v Křížkovského ulici 12.

Kapacita míst je omezena, registrace do 5. dubna 2016 na e-mailové adrese absolvent@upol.cz

Radicés / Kořeny 2016 | 15.02.2016

Vážení a milí absolventi Lékařské fakulty Univerzity Palackého,
dovolujeme si Vás pozvat na 3. setkání absolventů LF UP, které se bude konat v sobotu 16. dubna 2016 na Teoretických ústavech LF UP, Hněvotínská 3, Olomouc. Více informací zde. Kdo z Vás by nestihl přijet v tomto dubnovém termínu, nechť se připraví na setkání všech absolventů Univerzity Palackého v září 2016.

Pozvání k univerzitnímu plesání | 15.02.2016

Vážení a milí absolventi,
vstupenky na Reprezentační ples Univerzity Palackého byly, také díky vám, během deseti minut vyprodány. Zvýhodněné vstupné jste využili v hojném počtu, z čehož máme upřímnou radost. Dovolte nám, abychom ty z vás, kteří již vstupenky nezískali, pozvali na ples Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Přírodovědecká fakulta pořádá ples desítky let a vždy je velmi úspěšný. Letos se poprvé koná ve stejných prostorách jako Reprezentační ples UP, tedy v NH Collection Olomouc Congress. Zajímavým programem provede moderátor a herec Lukáš Langmajer. O hudební doprovod se postará brněnská kapela Kanci paní nadlesní, skupina EXstres a DJ Lukáš Kobza. Vstupenky jsou v předprodeji na děkanátu fakulty, v Pevnosti poznání a v UPointu. Bližší informace najdete na www.plesprf.upol.cz.

A new promotional video titled When I Look Back, I See Olomouc | 16.12.2015

Every year up to 2,500 students graduate from Palacký University Olomouc. Many of them become leaders in their fields. Whether it is the humanities, social sciences, natural sciences, medicine, law or art studies, our graduates become successful in all these areas. And since most of them have nice recollections of their study in Olomouc we decided to capture a few of them in our new spot. You can watch it here. Do you like it? Please send us a feedback e-mail to absolvent@upol.cz.

Stříbrná promoce absolventů Pedagogické fakulty, 21. listopadu 2015 | 07.01.2016

Nejen pro absolventy, kteří se stříbrné promoce zúčastnili, ale i pro všechny ostatní, které stříbrné promoce teprve čekají. Do fotogalerie jsme zavěsili pěkných pár záběrů z tohoto slavnostního dne.

Nové propagační video s názvem Když se ohlédnu, vidím Olomouc | 16.12.2015

Univerzitu Palackého v Olomouci absolvuje každý rok na 2500 studentů a mnoho z nich se stává špičkami ve svém oboru. Ať už se jedná o humanitní, společenskovědné či přírodovědné obory, medicínu, práva nebo uměnovědná studia, ve všech těchto oblastech se naši absolventi dnes a denně uplatňují. A protože většina z nich na svá studia v Olomouci vzpomíná ráda, rozhodli jsme se několik z nich zachytit v našem novém spotu. Najdete jej zde. Líbí se Vám? Ohlasy zasílejte na e-mail absolvent@upol.cz.

Vstup do Klubu absolventů a získání Karty absolventa je a bude i nadále zdarma | 18.11.2015

Milí absolventi, máme radost, že váš zájem o vstup do Klubu absolventů UP stále trvá. Zanedlouho vydáme Kartu absolventa s pořadovým číslem 1 500, což je hranice, která měla uzavřít bezplatné vydávání těchto karet. Vašeho zájmu o Klub absolventů UP si však hluboce vážíme, proto, po dohodě s vedením univerzity, poplatky za vydání karty zavádět nebudeme. Rozhodnete-li se vstoupit do Klubu absolventů UP, vždy od nás dostanete Kartu absolventa zdarma. Děkujeme, že jste s námi!

Pozvání na veřejnou debatu s ministrem pro lidská práva Jiřím Dienstbierem | 16.10.2015

Vážení absolventi, přijměte pozvání na debatu ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera a filozofa Václava Bělohradského na téma Uprchlická krize, která se uskuteční ve středu 18. listopadu od 16 hodin v aule Pedagogické fakulty UP. Bližší informace naleznete na zde. Pokud si chcete rezervovat místa, učiňte tak na absolvent@upol.cz .

Burza práce a vzdělání | 16.10.2015

Milí absolventi, pokud stále hledáte práci, navštivte v úterý 20. října 2015 burzu práce. Od 9-17 hodin na Výstavišti Flora, v pavilonu A. Více informací naleznete zde

Konference UP Business Camp 2015 – pro absolventy workshop zdarma | 07.10.2015

Milí absolventi, zveme Vás na podnikatelskou konferenci UP Business Camp. Přijďte se inspirovat zakladatelem Slevomatu Tomášem Čuprem nebo motivátorem a autorem bestselleru Konec prokrastinace Petrem Ludwigem. Tito a mnozí další vystoupí v sobotu 17. října v Centru popularizace vědy a výzkumu Pevnost poznání. Členům Klubu absolventů nabízíme vstupenku zdarma na zahřívací večírek v předvečer konference, součástí kterého je i workshop na téma online marketingu s Jindřichem Fáborským. V případě zájmu piště na absolvent@upol.cz. Více informací naleznete na internetových stránkách http://www.podnikanivolomouci.cz/up-business-camp.

Pozvání na přednášku úspěšného absolventa UP | 01.10.2015

Vážení absolventi, rádi bychom Vás pozvali na třetí přednášku z cyklu UPsolvent na téma Profesní a kariérní zkušenost. Úspěšným absolventem, který přednášku pronese tentokrát, je prof. PhDr. Vladimír Birgus.

Profesor Vladimír Birgus působí jako vedoucí Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Je to významný fotograf, kurátor, historik fotografie.

Přednášku bude moderovat prorektor pro vnější vztahy Mgr. Petr Bilík, Ph.D. Těšíme se na Vás ve středu 14. října 2015 v 18:30h v Kapli Božího Těla Uměleckého centra UP.

Kapacita míst je omezena, registrace do 10. října 2015 na e-mailové adrese absolvent@upol.cz

Slovutný absolvent Bohdan Pomahač prosí o drobnost. Hlasujte pro jeho projekt. | 30.09.2015

Plastický chirurg Bohdan Pomahač, absolvent Lékařské fakulty Univerzity Palackého, je jedním ze tří finalistů, kteří mohou získat příspěvek sto tisíc dolarů na svůj výzkum. Cenu vyhlašuje The Gillian Reny Stepping Strong Fund a je určena na výzkum inovativních metod a péče pro pacienty, kteří utrpěli vážné zranění končetin. The Stepping Strong Innovator Awards dostane ten z finalistů, který získá v hlasování na internetu nejvíce příznivců. Bohdan Pomahač se uchází o podporu projektu „From Battlefield to Bedside: A Portable Device for Rescuing Limbs" a snaží se tak získat příspěvek na další výzkum pomáhající lidem s extrémním poškozením tkání. Pokud chcete tedy podpořit výzkum Bohdana Pomahače, můžete ZDE.

Dny evropského dědictví v Olomouci / na Univerzitě Palackého | 10.09.2015

Srdečně Vás zveme do Olomouce. Ve dnech 12. a 13. září probíhají Dny evropského dědictví, do nichž se zapojila také Univerzita Palackého. Téměř devět desítek olomouckých historických objektů, které veřejnosti nejsou běžně přístupné, ale také univerzitní budovy, zázemí rektorátu, Pevnost poznání či náměstí Republiky, kde řadu soutěží zaštítí univerzitní projekt Zaparkuj.

Probíhající bohatý kulturní program Dnů evropského dědictví se blíží ke svému víkendovému vyvrcholení. Proto si nenechte ujít nejen některé z akcí, které hostí/organizuje naše univerzita, ale nejlépe nahlédněte i do celého seznamu zpřístupněných památek. Určitě si vyberete.Účastnický poplatek na konferenci AEDUCA se slevou 30% | 21.08.2015

Vážení absolventi,
pokud pracujete v oblasti celoživotního vzdělávání a vzdělávání dospělých v komerční sféře i ve školství, působíte v profesním nebo také zájmovém vzdělávání, máme pro Vás zajímavou příležitost sdílet své zkušenosti. V termínu 8. a 9. října 2015 se v Olomouci uskuteční již 11. ročník konference o vzdělávání dospělých AEDUCA 2015. Mottem letošní konference je ROZMANITOST VE VZDĚLÁVÁNÍ. Prezentace vystupujících se zaměří například na netradiční skupiny účastníků vzdělávání nebo na netradiční vzdělávací projekty rozšiřující vzdělávací nabídku. Záměrem konference je reflektovat šíři a rozmanitost vzdělávacího trhu a zamyslet se nad jeho budoucím vývojem. Více informací najdete zde www.aeduca.cz. Členové Klubu absolventů získají slevu 30% na účastnický poplatek.

Benefity Moravské filharmonie | 19.08.2015

Aktuální nabídku benefitů Moravské filharmonie Olomouc pro novou sezonu zobrazíte zde.

Po předložení Karty absolventa získáte slevu 20% (netýká se vstupenek k stání). Vstupenky jsou v prodeji vždy 1 týden před koncertem v Infocentru v podloubí radnice v Olomouci. Doprodej probíhá na místě před koncertem.

UPoint: Centrepoint of the University | 23.07.2015

Since mid-April the university has a new point: UPoint – a place combining a university information centre with sales of school goods… plus good coffee.

“UPoint has a friendly, very informal atmosphere, because UPoint ought to fulfil the requirement of a relaxation centre for both students and academics. They can borrow or buy books here, and have a cup of coffee,” UP Rector Jaroslav Miller declared at its opening.But UPoint is not only a shop and a relaxation centre, it is primarily an information centre. For prospective students, for graduates, for friends and well-wishers of the university. It is the extract of the university, a new flavour to add spice to Olomouc’s Upper Square. A similar idea had been kicking around the university for years, but it took UP’s new management to breathe life into it.

The first customer to cross the UPoint threshold on opening day was a student of molecular and cellular biology, Kateřina Kubáňová, from the Faculty of Science. “I really liked what I saw: the interior is really well done, and the prices are down to earth,” Kateřina said. Next year she plans to study in the USA, thanks to the Charles Merrill Program, wearing her UP apparel. “I’ve already visited several universities abroad and their shops are always a component of the university. In the USA, where I spent my holidays, students wear university gear exclusively. It’s part of the image,” she observed.

It took Jindřich Švihel, a student of biophysics, only ten minutes to make his first purchase. A T-shirt with the university logo was something he had already viewed on Facebook. “I’ve been looking forward to that,” he admitted. In addition to T-shirts and the fashion collection, which Švihel judged as excellent, he also admired the leather wallets.

UPoint is the architectural work of the Blažek husband-and-wife team’s Ječmen studio. The terraced space is brought together by a mono-cast floor. “It combines a shop with a reading room and place for sitting. The large, well-lit space and the smaller, darker space are in constant alternation,” as architect Lukáš Blažek described.

Combining books, fashion, and promotional items is the sort of harmony one finds most often at universities abroad. “Perhaps the most important impulse came from my residency at University of St Andrews in Scotland, where I visited the school shop. Everything there was elegant, down to the slightest detail, and everything carried the university logo. On one hand, they are goods; on the other hand, they identify the wearer with the university and spread its good name all over the globe,” said UP Vice-Rector Petr Bilík.

UPoint customers can get their hands on the fashion collection in UP colours, souvenirs, Palacký University Press books, and coffee, in an interestingly compartmentalised area with over 200 m2 of floor space in the Renaissance House of the Black Dog on Olomouc’s Upper Square. The shop is open Monday to Friday from 9 am to 5 pm, Saturdays from 9 am to 12.

For more information visit the UPoint website.
Source: http://www.upol.cz/nc/en/news/clanek/upoint-centrepoint-of-the-university/
Karta absolventa a její výhody | 16.07.2015

Milí absolventi, všimli jste si, že jsme aktualizovali nabídku benefitů? Benefit v podobě Olomouc region Card pro prvních pět stovek absolventů byl již vyčerpán, a tak jsme jej nahradili zvýhodněnou nabídkou služeb v Lázních Slatinice, zlevněnou cenou vstupného do Pevnosti poznání UP a také do lanového centra Proud. V rozšiřování nabídky benefitů stále pokračujeme, brzy přidáme další.

Zajímavá nabídka pro absolventy magisterského a doktorského studia | 08.07.2015

Jste absolventem magisterského nebo doktorského studia? Staňte se Asistentem znalostního transferu a styčnou osobou mezi soukromým podnikem a univerzitou! Ministerstvo průmyslu a obchodu vypisuje výzvu programu podpory Partnerství znalostního transferu, díky němuž je možné získat 70% dotaci na projekt ve výši 500 tis. Kč až 3,5 mil. Kč. Pro více informací navštivte web Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci.

Oblíbenost srazů, setkání i promocí u vás, našich absolventů, stoupá. A nás to velmi těší. | 15.06.2015

Absolventi Katedry filozofie FF UP oslavili v pátek 12. června pětadvacáté výročí obnovení katedry. http://www.zurnal.upol.cz/ff/zprava/clanek/petadvacetilete-jubileum-spojilo-absolventy-katedry-filozofie/

Pedagogická fakulta připravuje slavnostní akt stříbrných promocí, který má proběhnout na podzim letošního roku. http://www.pdf.upol.cz/nc/aktualita/clanek/stribrne-promoce/

A všichni absolventi Univerzity Palackého se už nyní mohou těšit na velké absolventské setkání, jež se uskuteční v září 2016.

Studenti pozvali úspěšného absolventa | 17.04.2015

Milé absolventky, absolventi,
srdečně Vás zveme na přednášku Davida Drábka, úspěšného absolventa Univerzity Palackého. Na pozvání univerzitního projektu REACTOR přijede v úterý 21. dubna 2015 a od 15:00 promluví o současném stavu české činohry. Máte-li zájem se s tímto úspěšným dramatikem, režisérem, uměleckým šéfem Klicperova divadla setkat, napište nám na e-mail eva.blazkova@upol.cz nebo zavěste příspěvek přímo na nástěnku webu Klubu absolventů.

Ďalšia výhoda pre registrovaných absolventov | 25.03.2015

Vážení absolventi, po prihlásení do sekcie „Práca“ sa Vám zobrazia nové zaujímavé ponuky prác a stáží. Napríklad aj od svetoznámej spoločnosti Google.

Radicés / Kořeny 2015 | 04.03.2015

Vedení Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci si Vás dovoluje pozvat na druhý ročník společného setkání absolventů, studentů a pedagogů LF UP Radicés/Kořeny 2015, který se bude konat v sobotu 18. dubna 2015 od 10:00 do 15:00 hodin ve Velké posluchárně a v přilehlé budově Teoretických ústavů LF UP v Olomouci, Hněvotínská 3.

Téma setkání: "Vše je jednou poprvé"...

Během setkání budou organizovány prohlídky Teoretických ústavů LF UP a Dostavby za účasti děkana prof. MUDr. Milana Koláře, Ph.D.

Pozvání na přednášku úspěšného absolventa UP | 19.02.2015

Vážení absolventi, rádi bychom Vás pozvali na druhou přednášku z cyklu UPsolvent na téma Profesní a kariérní zkušenost. Úspěšným absolventem, který přednášku pronese tentokrát, je MUDr. Radomír Maráček.

MUDr. Radomír Maráček působí jako ředitel Horských lázní Karlova Studánka, lékař horské služby v okrsku Lysá Hora v Beskydech, spolupracuje s Klinikou sportovní medicíny v Ostravě. Je to bývalý ředitel Fakultní nemocnice Olomouc.

Přednášku bude moderovat děkan Lékařské fakulty UP, Prof. MUDr. Milan Kolář, Ph.D. Těšíme se na Vás v pondělí 2. března 2015 v 18:30h v Kapli Božího Těla Uměleckého centra UP.

Kapacita míst je omezena, registrace do 27.února 2015 na e-mailovou adresu absolvent@upol.cz

Online výzkum - zpětná vazba absolventi | 22.01.2015

Vážené absolventky, vážení absolventi, zapojte se do našeho online šetření, jehož cílem je zjistit názory Vás – absolventů Univerzity Palackého. Pomozte nám zlepšovat nabídku programu ABSOLVENT. Připravili jsme pro Vás krátký dotazník, jehož vyplnění Vám nezabere více než 10minut. Dotazník je dostupný po přihlášení na úvodní stránce.

Benefity Moravské filharmonie | 16.01.2015

Pokračování nabídky benefitů Moravské filharmonie Olomouc pro sezonu 2014/2015 (zobrazíte kliknutím na tlačítko "více").Po předložení Karty absolventa získáte slevu 20% (netýká se vstupenek k stání). Předprodej v podloubí radnice.

Abonentní koncert cyklu A
15. 1. 19.00 Reduta
Síla osudu
G. Verdi – Síla osudu (předehra k opeře)
D. Šostakovič – Symfonie č. 9 Es dur
E. Schulhoff – Menschheit (symfonie pro alt a orchestr)
Sólistka – Barbora Martínková-Polášková (alt)
Dirigent – Alfonso Scarano (Itálie)

Abonentní koncert cyklu D
5. 2. 19.00 Reduta
Vivat la France aneb na břehu mořském
C. Saint-Saëns – Tanec smrti
F. Poulenc – Koncert pro cembalo a orchestr
C. Debussy – Moře
Sólisté – Martin Hroch (cembalo)
Dirigent – Jan Kučera

Koncert mimo předplatné
26. 3. 19.00 Reduta
Z Prahy do Paříže a zpět aneb Večer šansonů
Sólisté – Radka Fišarová (zpěv)
Aliksandr Yasinki (Bělorusko, akordeon)
Vladimír Strnad (klavír)
Jan Greifoner (kontrabas)
Tomáš Vokurka (bicí)
Dirigent – Leoš Svárovský

Abonentní koncert cyklu D
16. 4. 19.00 Reduta
Mahlerovský večer
G. Mahler – Písně o mrtvých dětech
- Symfonie č. 5 cis moll
Sólistka – Barbora Martínková-Polášková (alt)
Dirigent – Gudni A. Emilsson (Island)

Rozšiřujeme náš tým | 09.01.2015

Milí absolventi, jak jste již mnozí z vás postřehli, do našeho týmu jsme přijali novou kolegyni, slečnu Vanesu Kubáčkovou. Přejeme hodně úspěchů, mnoho inspirace a jen a jen pozitivní zpětnou vazbu od vás, absolventů.

Krátká, o to víc však potěšující informace | 05.12.2014

Dnes uplynul přesně jeden měsíc od startu programu ABSOLVENT. Za tento poměrně krátký čas se 1042 Vás, absolventů Univerzity Palackého, registrovalo do Klubu absolventů. Těší nás Váš zájem, děkujeme!

Děkujeme Mgr. Ivetě Eliškové za upozornění na zajímavou akci pro absolventy | 05.12.2014

Lékařská fakulta si Vás dovoluje pozvat na přednášku svého absolventa MUDr. Antonína Polácha, lékaře a spisovatele, který po svých studiích odešel pracovat do Rakouska. Po mnoha letech se vrací na akademickou půdu, aby zde vystoupil se svou přednáškou "Choroby, které měnily české dějiny", která se uskuteční dne 8.12.2014 v 17:30 hod ve Velké posluchárně TÚ LF UP. Všichni jste srdečně zváni Ing. Magda Sedláčková, magda.sedlackova@upol.cz

Tisková konference k programu ABSOLVENT | 05.12.2014

Podívejte se na krátké video z tiskové konference ke spuštění programu ABSOLVENT. Představení programu, nového webu i benefitů se více než vydařilo, uvítání v Café Mahler a označení prvního externího partnera samolepkou programu taktéž.První nabídka koncertu se slevou pro absolventy | 05.12.2014

Abonentní koncert cyklu A, pod názvem "Slavní umělci od sousedů" 11. 12. 2014 v 19.00 v Redutě. L. Fišer - Patnáct listů podle Dürerovy Apokalypsy, R. Strauss – Koncert pro lesní roh a orchestr č. 2 E dur, A. Bruckner – Symfonie č. 6 A dur. Více informací na webu Moravské filharmonie

Na Univerzitě Palackého vzniká Klub absolventů podle oxfordského a stockholmského vzoru | 05.12.2014

Univerzita Palackého spustila Klub absolventů. Pro bývalé studenty připravila řadu benefitů, speciální webové stránky i cyklus přednášek nazvaný UPsolvent. Ten dnes zahájí absolvent olomoucké žurnalistiky, televizní moderátor Jakub Železný. Přečtěte si článek na Žurnále Online

40 stran nového Žurnálu | 05.12.2014

Žurnál Univerzity Palackého se ve svém 24. ročníku proměnil, vrací se k časopisecké podobě. Více informací najdete na Žurnále UP